W 18. edycji raportu podsumowującego działania polskiego biznesu odpowiedzialnego społecznie, wyróżnionych zostało 5 dobrych praktyk naszej firmy Holding 1
Po raz kolejny Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprezentowało Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, czyli największy w Polsce przegląd CSR, z rekordową liczbą działań odpowiedzialnego biznesu. W sumie w edycji za 2019 roku znalazło się 1696 praktyk zgłoszonych przez 214 firm.
W raporcie kluczem podziału praktyk pozostaje 7 obszarów wyznaczonych przez normę ISO 26000. Należą do nich: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.
Dobre praktyki Holding 1 reprezentują 3 obszary:
1. Prawa człowieka:
- program Zatrudnianie osób z niepełnosprawnością. Nasi telepracownicy są zatrudniani na podstawie umowy o pracę, pracują zdalnie w elastycznych godzinach. Otrzymują komputer służbowy z niezbędnym oprogramowaniem, prywatny pakiet medyczny oraz szkolenia podnoszące kompetencje zawodowe i wsparcie mentora.
2. Praktyki z zakresu pracy:
- Budżet pracowniczy. Program budujące zaangażowanie i poczucie współodpowiedzialności za miejsce pracy. Pomysł na zmianę/ulepszenie w firmie może zgłosić każdy pracownik, a o wyborze decydujemy wszyscy, w demokratycznym głosowaniu. Każdego roku wybieranych jest 10 inicjatyw.
- Pozytywnie zaangażowani – celem programu jest wspieranie zaangażowania pracowników w działania społeczne oraz rozwój ich hobby i zainteresowań. Pracownicy mogą ubiegać się o wsparcie finansowe w wysokości 3 tys. zł. Grant przeznaczony jest na realizację ich własnych inicjatyw, które wykonywane są na zasadzie wolontariatu.
- Zdrowo wkręceni – program promujący zdrowy styl życia wśród pracowników. Łączy w sobie coroczne, wiosenne zawody sportowe, kampanię informacyjną o zdrowym odżywianiu, radzeniu sobie ze stresem, akcję „Dziękuję nie palę” wspierającą pracowników w rozstaniu się z nałogiem
3. Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej:
- Start w dorosłe życie - pomoc młodym osobom opuszczającym placówki opiekuńczo-wychowawcze w rozpoczęciu dorosłego życia. Remontujemy i wyposażamy mieszkania, które młodzi ludzie otrzymują od urzędu gminy. Współpraca z placówkami opiekuńczo-wychowawczymi umożliwia odpowiedzialne dzielenie się zasobami, realne wsparcie wychowanków i przyczynianie się do zmniejszania nierówności.
Bardzo się cieszymy, że znaleźliśmy się ponownie w tym prestiżowym gronie firm odpowiedzialnie przyczyniających się do zrównoważonego rozwoju w Polsce.
Zachęcamy do zapoznania się z całym Raportem.